proten
18 اسفند 1401 - 15:41

صدور صلاحیت برای ۳۹۸ پیمانکار ساختمانی در اردبیل

اردبیل- معاون فنی و مهندسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: در سال جاری ۳۹۸ پروانه مورد رسیدگی قرار گرفته و صلاحیت پیمانکاران ساختمانی صادر شده است.

علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: ۱۳ پرونده شرکت مهندسان مشاور نیز مورد بررسی قرار گرفته و صلاحیت فعالیت آنها صادر شده است.

وی از تائید صلاحیت ۱۰۵ پیمانکار شخص حقیقی در استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا ۱۵ اسفند ۱۰ جلسه شورای فنی برگزار شده بود که یازدهمین جلسه را نیز دیروز برگزار کردیم که در این جلسات در مجموع بیش از ۴۳ دستور کار مطرح شده و بیش از ۱۴۰ مصوبه تصویب شده است.

معاون فنی و مهندسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل به برگزاری ۱۶ کارگروه پیمان در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این کارگروه ۶۴ دستور جلسه مطرح شده و ۶۲ مصوبه تائید شده را شاهد بودیم و در کنار آن ۳۰ مورد استعلام فنی و ۱۰۰ مورد حل اختلاف بین کارفرما و پیمانکار انجام شده است.

برگزاری ۱۳ دوره آموزشی در سال جاری

اسلامی به ۶ جلسه کارگروه مصالح نیز اشاره کرد و افزود: در این جلسات ۸ دستور کار مطرح شده و ۲۹ مصوبه را نیز شاهد بودیم.

وی فعالیت کارگروه نظارت را در قالب ۳۶ مصوبه یادآور شد و بیان کرد: در قالب کارگروه نظارت از ۲۵ پروژه عمرانی استان بازدید شده و ۱۶۶ پروژه نیز به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و شاهد بازدید میدانی کارشناسان فنی از این پروژه‌ها بودیم.

معاون فنی و مهندسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل تصریح کرد: ۵۱ نقشه و مشخصات پروژه‌های عمرانی نیز در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفته است.

اسلامی فعالیت کارگروه آموزش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این کارگروه سه جلسه برگزار کرده و برگزاری ۱۳ دوره آموزشی را به همت کارگروه آموزش شاهد بودیم.

وی افزود: در این دوره‌های آموزشی برای شرکت کنندگان به میزان ۴ هزار و ۶ نفر ساعت آموزش تخصصی گواهینامه صادر شده است.

فعالیت ۱۵۵۷ شرکت پیمانکاری با ظرفیت اجرایی ۱۱۰ هزار میلیارد تومان

معاون فنی و مهندسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل به ظرفیت پیمانکاری استان اردبیل اشاره و اظهار کرد: این پیمانکاران در حوزه ابنیه و ساختمان در پنج پایه تائید صلاحیت می‌شوند.

اسلامی خاطرنشان کرد: در پایه اول پیمانکاری ۳ شرکت، پایه دوم دو شرکت، پایه سوم ۱۱ شرکت، پایه چهارم ۲۵ شرکت و پایه پنجم پیمانکاری نیز ۷۴۱ شرکت پیمانکاری در استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

وی مجموع شرکت‌های پیمانکاری فعال استان اردبیل را یک هزار و ۵۵۷ شرکت فعال اعلام کرد و گفت: این شرکت‌ها در دو هزار و ۵۰۶ پایه فعالیت می‌کنند.

معاون فنی و مهندسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: در استان اردبیل ۴۸ شرکت مهندسان مشاور و ۳۳۵ شرکت پیمانکاری حقیقی نیز فعال هستند تا در حوزه‌های عمرانی و فنی خدماتی را ارائه کنند.

اسلامی کل ظرفیت پیمانکاران استان اردبیل را در حوزه اجرا بالغ بر ۱۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: همچنان اولویت دستگاه‌های اجرایی استان در بهره گیری از ظرفیت پیمانکاران شرکت‌های بومی است که در استان اردبیل امتیاز خاصی به این شرکت‌ها داده شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1083341